eu100

Leader100

Logo-PM100

prow


Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.

Strona internetowa Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania "Północne Mazowsze" współfinansowana ze środków Unii Europejskiej

w ramach poddziałania 19.4  „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”;

w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.


CiechanówGmina Czernice BoroweGmina DzierzgowoGmina Gołymin-OśrodekGmina GruduskGmina KarniewoGmina KrasneGmina Krzynowloga MałaGmina OjrzeńGmina Opinogóra GórnaGmina PrzasnyszMiasto PrzasnyszGmina RegiminGmina SońskGmina StupskGmina SzydłowoGmina Wieczfnia Kościelna 

Obsługa interesantów w biurze LGD „Północne Mazowsze” – zasady bezpieczeństwa

Obsługa interesantów w biurze LGD „Północne Mazowsze” – zasady bezpieczeństwa

Biuro LGD „Północne Mazowsze” przyjmuje interesantów w dniach pracy biura w godzinach od 09:00 do 13:00, wyłącznie po wcześniejszym telefonicznym lub mailowym uzgodnieniu terminu spotkania.
Kontakt:
Tel. 23 671 12 02
E-mail: biuro*polnocnemazowsze.pl
(Ze względu na ochronę adresu e-mail przed spamem należy usunąć znak * i zastąpić go @)

Wchodząc do biura, są Państwo zobowiązani do:

  • zakrycia nosa i ust;
  • dezynfekcji rąk;
  • zachowania wymaganego odstępu.

Nowy wzór umowy o przyznaniu pomocy na operacje związane w zakresie podejmowania działalności gospodarczej

Nowy wzór umowy o przyznaniu pomocy na operacje związane w zakresie podejmowania działalności gospodarczej

Informujemy, że Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przekazała do stosowania zaktualizowany formularz umowy o przyznaniu pomocy na operacje w zakresie podejmowania działalności gospodarczej w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji
w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Do nowych formularzy umów (wersja 5z) przestaje obowiązywać aneks do umowy zawierający zapisy związane z przepisami dotyczącymi wprowadzenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii lub wprowadzenia stanu nadzwyczajnego w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2 – stosowne zapisy zostały zawarte w nowym wzorze umowy.

Dodatkowo, w związku ze zmianą formularza umowy, zmianie poddane zostały załączniki do umowy tj. Załącznik nr 4 – Oświadczenie o wyrażeniu zgody na zawarcie umowy, Załącznik nr 5 – Oświadczenie o niepozostawaniu w związku małżeńskim/o ustanowionej małżeńskiej rozdzielności majątkowej, Załącznik nr 6 – Informacja o przetwarzaniu danych osobowych.

Więcej informacji oraz wzory do pobrania >>>

Projekt grantowy „Razem możemy więcej!”

Projekt grantowy „Razem możemy więcej!”

Lokalna Grupa Działania ,,Północne Mazowsze’’ informuje, że w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w zakresie wzmocnienia kapitału społecznego, w tym przez podnoszenie wiedzy społeczności lokalnej w zakresie ochrony środowiska i zmian klimatycznych, także z wykorzystaniem rozwiązań innowacyjnych realizuje operację „Razem możemy więcej!”.

Czytaj dalej

Informacja organizacyjna – 24 grudnia 2020 r.

Informacja organizacyjna – 24 grudnia 2020 r.

Informujemy, że w dn. 24 grudnia 2020 roku biuro LGD „Północne Mazowsze” będzie nieczynne, w zamian za II Dzień Świąt Bożego Narodzenia przypadający w sobotę
26 grudnia 2020 r.

Za utrudnienia przepraszamy.

Szkolenie – webinarium pt. „ Krzewy i drzewa owocowe mało znane – śliwy, dereń, jabłonie”

Szkolenie – webinarium pt. „ Krzewy i drzewa owocowe mało znane – śliwy, dereń, jabłonie”

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie zaprasza na szkolenie dot. odmian drzew i krzewów – śliw, derenia i jabłoni. Celem szkolenia jest zapoznanie uczestników ze wspomnianymi odmianami drzew i krzewów z uwagi na to, że są mało znane, a rodzą smaczne i bogate w składniki odżywcze owoce. Szkolenie odbędzie się na platformie clickmeeting udostępnionej przez CDR w Brwinowie w dniu 7 grudnia 2020r.

Liczy się kolejność zgłoszeń, liczba miejsc ograniczona.

Zapraszamy!

Więcej informacji, harmonogram i karta zgłoszenia >>>

Jesienny konkurs na przetwory – wyślij przepis wraz ze zdjęciem!

Jesienny konkurs na przetwory – wyślij przepis wraz ze zdjęciem!

Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi na stronie internetowej ogłosił jesienny konkurs pn. „Domowe Przetwory w kolorach jesieni – konkurs na przepis ze zdjęciem”. Celem konkursu jest dokumentacja tradycyjnych, ale i nowoczesnych, domowych sposobów utrwalania żywności i ich popularyzacja.

Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy wysłać przepis oraz zdjęcie jesiennego przetworu na adres
e-mail: kulinaria@nikidw.edu.pl do dnia 6 grudnia 2020 roku.

Więcej informacji o konkursie >>>

Zachęcamy do oddania głosów w Budżecie Obywatelskim Mazowsza!

Zachęcamy do oddania głosów w Budżecie Obywatelskim Mazowsza!

Każdy mieszkaniec Mazowsza, może oddać dwa głosy – jeden na projekt z puli ogólnowojewódzkiej i jeden z podregionalnej. Szczególną uwagę zwracamy na projekty z obszaru LGD „Północne Mazowsze” – 64. CZTERY PORY ROKU – PARK SENSORYCZNY W GOŁOTCZYŹNIE oraz 273. Rozbudowanie tradycji regionalnych, wzbogacenie o aspekty historyczne z elementami tańca.

Głosowanie na bom.mazovia.pl trwa do 16 listopada br.

Pełna lista projektów zakwalifikowanych do głosowania:

pula ogólnowojewódzka >>>
pula podregionalna >>>

Jeżeli chcesz zagłosować  wystarczy wejść na stronę internetową https://www.bom.mazovia.pl/  wybrać projekty, na które chcemy oddać głos, uzupełnić swoje dane i wpisać kod, który każda osoba głosująca otrzyma SMS.

Wsparcie rynku produktów pszczelich na lata 2020 – 2022

Wsparcie rynku produktów pszczelich na lata 2020 – 2022

Informujemy, że na stronie Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa pojawiła się ważna informacja związana ze zmianami w Krajowym Programie Wsparcia Pszczelarstwa, od dnia 30 października obowiązują zmienione warunki udziału w mechanizmie „Wsparcie rynku produktów pszczelich”. Zachęcamy pszczelarzy, producentów produktów pszczelich do zapoznania się z programem.

Więcej informacji >>>