Sukcesy producentów i fotografów z obszaru LGD „Północne Mazowsze”

W dniu 26 marca 2024 r. w Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie odbyła się Gala wręczenia nagród w konkursach ogłaszanych przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Kapituła konkursu o Laur Marszałka Województwa Mazowieckiego wybrała najsmaczniejsze mazowieckie produkty z Mazowsza. W trakcie tego wydarzenia nagrodzono 34 smakołyki, wyróżniono 16 potraw. Była to już XVII edycja konkursu o Laur Marszałka Województwa Mazowieckiego, który jest organizowany dla przedsiębiorców oraz producentów indywidualnych.

Jesteśmy dumni, że Koło Gospodyń Wiejskich w Humięcinie z gminy Grudusk zwyciężyło w kategorii wyrobów cukierniczych i otrzymało Laur Marszałka Województwa Mazowieckiego za Wiszącą babkę, która jest nam znana od momentu degustacji tego ciasta w trakcie konkursu kulinarnego, który był zorganizowany dla kół gospodyń wiejskich z terenu gminy Grudusk w 2023 roku w ramach Mazowieckich Dobrych Praktyk i Tradycji Kulinarnych. Wtedy to pierwszy raz Wisząca babka nas zachwyciła!

W tym miejscu należy podkreślić rolę pracowników Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego i ich pracę w propagowaniu konkursów organizowanych przez Samorząd Województwa oraz ciągłe działania edukacyjne.

W trakcie Gali dostrzeżono również przedsiębiorców z naszego obszaru działania, w tym członków LGD, którzy otrzymali wyróżnienia w kategorii wyroby pochodzenia zwierzęcego:

  • Wyrób Wędlin Tradycyjnych Adam Węgłowski z Karniewa za Baleron Dworski;
  • PEXET Starowiejska Tomasz Ptasiewicz z Ciechanowa za Nóżki Starowiejskie.

Wyróżnienie Kapituły konkursowej w grupie przedsiębiorcy zdobył w kategorii napoje: Rafał Dziliński z Ciechanowa za Nalewkę z czarnej porzeczki 30%.

Ponadto dwie mieszkanki naszego obszaru zdobyły nagrody w VII edycji konkursu fotograficznego „Mazowiecki Konkurs Fotografii Kulinarnej”. W kategorii „Produkty nagrodzone Laurem Marszałka Województwa Mazowieckiego – Napoje” Agnieszka Wieremiejuk, zamieszkała w gminie Czernice Borowe, zajęła II miejsce za zdjęcie Cydru Lodowego. Natomiast w kategorii „Lista Produktów Tradycyjnych – Potrawy” Marta Bukowska, zamieszkała w Przasnyszu, otrzymała wyróżnienie za zdjęcie Kaczki z jabłkami z chojnowskiego dworu.

Jest nam niezmiernie miło, iż Agnieszka Wieremiejuk, nasza koleżanka z biura LGD, została doceniona za swoją pracę fotograficzną w konkursie wojewódzkim. My piękne zdjęcia Agnieszki możemy oglądać o wiele częściej!

Kierujemy podziękowania za możliwość wspólnej podróży na Galę dla Pana Marka Piotrowicza Wójta Gminy Grudusk i KGW w Humięcinie. Wspólne emocje i wrażenia z tego wydarzenia pozostaną z nami na długo.

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym w tych dwóch konkursach, to ogromny sukces i najlepsza promocja dla naszego obszaru. Życzymy dalszych sukcesów!

Fotografie: Anna Kienik i Grzegorz Żak

Forum aktywności społecznej
Strefa seniora

Strona w trakcie modernizacji