Pierwsze sesje gier RPG w Przasnyszu – aktywizacja młodzieży

W sobotnie przedpołudnie 6 kwietnia w Muzeum Historycznym w Przasnyszu, zorganizowaliśmy warsztaty dla młodzieży, w ramach których przeprowadzono 3 sesje gier RPG. Wydarzenie przyciągnęło młodzież i absolwentów przasnyskich szkół ponadpodstawowych. Uczestnicy gier wcielali się w role fantastycznych postaci związanych z historią naszej małej ojczyzny i zapoznali się z działalnością Stanisława Chełchowskiego. 

Każda sesja RPG trwała 5 godzin i była prowadzona przez jednego z trzech Mistrzów. Gra zapewniła uczestnikom niezapomniane przeżycia, umożliwiając im wcielanie się w fantastyczne postacie i eksplorację niezwykłego świata, który był również inspirowany powieściami i opowiadaniami zebranymi przez Stanisława Chełchowskiego.

Sesja RPG połączyła elementy związane z ochroną środowiska, działaniami społecznymi i walką o zrównoważony rozwój z klasycznym formatem gry fabularnej, która była inspirowana światem Vessen oraz oparta na szwedzkiej grze fabularnej Vaesen.

Gracze mogli wspólnie odkrywać tajemnice związane z prowadzeniem cukrowni w czasach Stanisława Chełchowskiego, podejmować decyzje wpływające na losy obszaru i jego mieszkańców oraz walczyć o lepszą przyszłość dla swojej społeczności i środowiska naturalnego.

Wydarzenie zostało zrealizowane we współpracy z młodzieżą skupioną w ramach projektu  społecznego pod nazwą dalekowzroczne.  Mamy nadzieję, że przeprowadzone warsztaty spodobały się młodzieży. Ta współpraca i działanie otwiera nas na nowe grupy interesariuszy – młodzież. Dziękujemy Zuzannie Żmijewskiej za dotarcie do cudownej młodzieży, rekrutację i  współorganizację wydarzenia.

Zadanie zrealizowaliśmy w ramach obecnie kończącego się wdrażania Lokalnej Strategii Rozwoju (LSR), mając również na myśli perspektywę włączenia młodzieży do działań aktywizacyjnych, grantowych w ramach rozpoczętego wdrażania nowej LSR. 

Za wspaniałe poprowadzenie sesji gier dziękujemy wszystkim Mistrzom gry związanym z Projektem Rekreator oraz Pani Urszuli Wronie reprezentującej firmę Latopis.

Serdeczne podziękowania za współpracę składamy Pani Agnieszce Brykner Dyrektor Muzeum Historycznego w Przasnyszu oraz Monice Miłoszewskiej i Bartkowi Drejerskiemu  pracownikom Muzeum. Jesteśmy wdzięczni za ogromne wsparcie merytoryczne i możliwość przeprowadzenia wydarzenia w pomieszczeniach muzealnych.

Dziękujemy Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Kozinie z gminy Krasne za przepyszny poczęstunek.

A młodzież mamy wspaniałą, gdyż z wielkim zaangażowaniem podjęła się nowego wyzwania!

Anna Kienik, Renata Żmijewska i Justyna Urbaniak

@Muzeum Historyczne w Przasnyszu

@dalEKOwzroczne

@LGD Północne Mazowsze

Fotografie: Justyna Urbaniak, Renata Żmijewska, Anna Kienik

Forum aktywności społecznej
Strefa seniora

Strona w trakcie modernizacji