Zapraszamy na niezwykłą wizytę studyjną!

W dniach 22-24 listopada 2023 r., będziemy mieli okazję odbyć podróż po regionie Granitowego Szlaku (województwo dolnośląskie), spotkamy się z przedstawicielami różnych organizacji i dowiemy się, jakie projekty zostały zrealizowane z wykorzystaniem środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, celem wizyty jest  zapoznanie uczestników wyjazdu z działalnością innych podmiotów działających na rzecz społeczności lokalnych, nabycie wiedzy i umiejętności w zakresie aktywizacji społeczno-ekonomicznej mieszkańców obszaru objętego LSR, poznanie dobrych praktyk w zakresie działań na rzecz społeczności, przedsiębiorczości i produktu turystycznego.

Plan wizyty studyjnej: 

– Wizyta w Centrum Turystycznym Granitowego Szlaku, gdzie poznamy ideę powołania podmiotu gospodarczego – Granitowy Szlak Sp. z o.o. oraz jak on wspiera rozwój lokalnej społeczności. 

– Obiad w Restauracji Stragona, która otrzymała wsparcie w ramach wdrażania Lokalnej Strategii Rozwoju (LSR) na modernizację zaplecza gastronomiczno-cateringowego. 

– Prezentacja Winnicy Silesian w Bagieńcu – prezentacja oferty, jako przykład promocji charakterystycznych dla regionu produktów.

– Zwiedzanie Pałacu Morawa, który również otrzymał wsparcie w ramach wdrażania LSR. Przedstawienie oferty pałacu.

– Wizyta w Muzeum Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej, które dzięki funduszom UE odnowiło infrastrukturę. 

– Odkrywanie tajemnic „Dyniowego Zakątka” – wizyta w zagrodzie edukacyjnej nagrodzonej w konkursie „Rolnik-Farmer Roku”.

– Nocne zwiedzanie Zamku Książ w Wałbrzychu. 

– Wizyta w Centrum Aktywności Społecznej „Karmel” w Strzegomiu, gdzie organizacje pozarządowe rozwijają swoje pasje i zainteresowania.

Zapisy trwają do 17 listopada! Na wizytę studyjną mogą zapisać się dwie osoby z każdej gminy z obszaru LGD Północne Mazowsze, reprezentujące różne organizacje działające na naszym obszarze. To będzie niezapomniana podróż po innowacyjnych projektach i inspirujących inicjatywach na obszarach wiejskich.

Zgłoszenia prosimy wysyłać na a.wieremiejuk@polnocnemazowsze.pl,

formularz zgłoszeniowy do pobrania>>>  

program wizyty studyjnej>>>

W razie pytań prosimy o kontakt telefoniczny z Koordynatorką Projektu – Agnieszką Wieremiejuk tel. 23 671 12 02.

Nie zwlekajcie i zapiszcie się już teraz! Serdecznie zapraszamy 🙂

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.

Operacja pn. „Kreatywni liderzy w działaniu” mająca na celu upowszechniania i zachowania dziedzictwa kulturowego oraz rozwoju produktów lokalnych na obszarze partnerskich LGD, poprzez działania edukacyjne, integracyjne i promocyjne w trakcie trwania projektu współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19.3 „Przygotowanie i realizacja działań w zakresie współpracy z lokalną grupą działania” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Regulamin >>>

Forum aktywności społecznej
Strefa seniora

Strona w trakcie modernizacji