Wizyta studyjna do Domu Pracy Twórczej w Józefowie

W dniu 7 października 2023r. wspólnie z Mazowieckim Ośrodkiem Wsparcia Ekonomii Społecznej (MOWES) prowadzonym przez Fundację „Fundusz Współpracy” zorganizowaliśmy wyjazd studyjny  do Domu Pracy Twórczej Granica w Józefowie – który powstał z inicjatywy Stowarzyszenia Cztery Krajobrazy. Odwiedziliśmy miejsce usytuowane na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego.

W ramach wizyty zapoznaliśmy się z działalnością Stowarzyszenia Cztery Krajobrazy i prowadzonego przez nie Domu Pracy Twórczej „Granica”. Rozmawialiśmy z Panią Prezes Pauliną Tramecourt o genezie powstania Stowarzyszenia, formach finansowania (granty, dotacje, działalność odpłatna, misja i wizja Stowarzyszenia na przestrzeni 15 lat, dobre praktyki). Spotkanie było bardzo inspirujące i stanowiło zachętę do podjęcia nowych wyzwań w naszej organizacji oraz osób uczestniczących w wyjeździe. Dom Pracy Twórczej w Józefowie jest to miejsce warte organizacji kolejnej i kolejnej wizyty.

Skorzystaliśmy z oferty Domu Pracy Twórczej uczestnicząc w warsztatach ceramicznych w trakcie których każdy stworzył swoją autorską  „jesienną paterę” w kształcie liści. Wzięliśmy udział w grze integracyjnej „Piękno ukryte w szczególe” prezentującej walory i zasoby Domu Pracy Twórczej „Granica”. Była to faktycznie gra budująca zespół. Po smacznym obiedzie z muzyką wzięliśmy udział w kolejnych warsztatach, tym razem stworzyliśmy mydełka i kule kąpielowe.

Dziękujemy za możliwość organizacji wyjazdu w ramach współpracy z  MOWES Subregion Ostrołęcki.

Forum aktywności społecznej
Strefa seniora

Strona w trakcie modernizacji