eu100

Leader100

Logo-PM100

prow


Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.

Strona internetowa Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania "Północne Mazowsze" współfinansowana ze środków Unii Europejskiej

w ramach poddziałania 19.4  „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”;

w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.


CiechanówGmina Czernice BoroweGmina DzierzgowoGmina Gołymin-OśrodekGmina GruduskGmina KarniewoGmina KrasneGmina Krzynowloga MałaGmina OjrzeńGmina Opinogóra GórnaGmina PrzasnyszMiasto PrzasnyszGmina RegiminGmina SońskGmina StupskGmina SzydłowoGmina Wieczfnia Kościelna 

Uwaga! Ruszają wrześniowe sesje testów!

Na platformie edukacyjnej EPIK trwa już wrześniowa sesja testów. Do zaliczania kursów można podchodzić do końca miesiąca. Testy obejmują wszystkie dotychczasowe kursy szkoleniowe.

Jednocześnie zachęcamy wszystkich do sprawdzenia swojej wiedzy na temat możliwości włączania aspektów ekologicznych i klimatycznych do projektów i operacji realizowanych w ramach LSR (RLKS). Kursy szkoleniowe z tego zakresu tematycznego dostępne są na platformie www.ekoleader.pl

Najbliższa sesja testów „EkoLeader LGD”, która odbędzie się w dniach 22 – 29 września br., obejmie 10 dostępnych kursów tematycznych:

  1. Aspekty ekologiczne, klimatyczne i ekoinnowacyjne w operacjach miękkich RLKS
  2. Proekologiczne obszary działalności gospodarczej i zielone miejsca pracy
  3. Aspekty ekologiczne i emisyjne w prowadzeniu działalności gospodarczej, ekoinnowacyjność
  4. Współpraca i przedsiębiorczość na rzecz zielonej, niskoemisyjnej i adaptacyjnej gospodarki wiejskiej
  5. Skracanie łańcuchów dostaw – równoważenie produkcji, dystrybucji i konsumpcji
  6. Aspekty ekologiczne i klimatyczne inwestycji w terenie
  7. Ekologizacja działalności rolniczej na potrzeby przetwórstwa
  8. Turystyka, ekologia, klimat
  9. Finansowanie działań ekoinnowacyjnych na wsi
  10. Partnerstwo międzysektorowe dla ekoinnowacji.

 

Testy przypisane są po jednym do każdego kursu, a ich celem jest sprawdzanie stanu wiedzy uczestnika na temat określony w danym kursie. Poszczególne testy składają się z 10-ciu pytań, punktowanych po 1 punkt każde pytanie oraz z pięciu opcjonalnych odpowiedzi do każdego pytania, w tym jednej właściwej, którą należy zaznaczyć w momencie rozwiązywania testu online. Maksymalny czas udzielania odpowiedzi na każde pytanie testowe wynosi 2 minuty (120 sekund), zaś maksymalna liczba punktów, jaką można uzyskać z danego testu to 10 punktów.

Do zaliczenia testu wymagana jest znajomość treści prezentacji kursowej i uzyskanie minimum 80% przyjętej punktacji w danym teście.

W ramach następnej sesji można będzie poprawiać niezaliczone wcześniej testy oraz podchodzić do nowych w ramach szkoleń.

Zapraszamy i życzymy powodzenia!