Postępy prac w  ramach projektu współpracy pn. „Z historią w tle – wzmocnienie kapitału turystycznego partnerskich LGD z Litwy i Polski”.

W dniu 1 lutego 2024 r. w Muzeum Historycznym w Przasnyszu odbyło się spotkanie służące przetestowaniu dwóch gier edukacyjnych: karcianej i wielkoformatowej, które powstają
w ramach projektu współpracy pn. „Z historią w tle – wzmocnienie kapitału turystycznego partnerskich LGD z Litwy i Polski”. Gra karciana pt. „Ordynacja Zostań najskuteczniejszym zarządcą” związana jest z Ordynacją Krasińskich. Ordynacja rodowa to majątek ziemski, w skład którego wchodzić mogły folwarki, wsie, a nawet całe miasta. Wcielamy się w niej w rolę zarządców hrabiego Krasińskiego. Gra wielkoformatowa pt. „STOPKLATKA Opowieści z Północnego Mazowsza”, w której wcielamy się w rolę ekipy filmowej przemierzając Północne Mazowsze w celu nakręcenia filmu historycznego związanego z okresami: konfederacji barskiej i powstania kościuszkowskiego, napoleońskim, powstań narodowych oraz pierwszej wojny światowej. Obie gry powstają we współpracy z firmą Pana Łukasza Wrony Projekt Rekreator.

W kwietniu zostanie zorganizowane 2-dniowe szkolenie dla przedstawicieli z zespołu roboczego ds. questów i gier z zakresu prowadzenia gry wielkoformatowej.

W związku z wykonaniem 5 szlaków turystycznych obecnie jesteśmy na etapie zbierania zgód na zamieszczenie kodów QR od Instytucji, w których będą zamieszczone tabliczki bądź stojaki z kodami QR.

W każdej z 17 gmin z obszaru LGD zostały opracowane questy. Questy są piesze lub rowerowe. Wszystkie questy zostały zweryfikowane pod względem merytorycznym przez osoby z zespołu roboczego ds. questów i gier. W okresie od lipca do listopada questy zostały przetestowane przez specjalistę ds. gier i questów, koordynatora projektu oraz pracowników biura. Odwiedziliśmy każdą z gmin i przetestowaliśmy każdy quest, dowiadując się jeszcze więcej o naszym obszarze.

Bardzo dziękujemy wszystkim osobom z zespołu roboczego ds. questów i gier za zaangażowanie w pomoc przy współtworzeniu questów, stworzeniu rysunków do questów oraz wszystkim, którzy przetestowali questy razem z nami. Questy są na etapie ostatnich korekt przed ich wydrukowaniem.

Questy, jak i szlaki opracowuje nam Pani Barbara Kazior – Prezes Zarządu Fundacji Miejsc
i Ludzi Aktywnych.

Wydrukowanymi questami pochwalimy się Państwu w najbliższym czasie, a na razie publikujemy zdjęcia z prac terenowych oraz z testowania gier.

Forum aktywności społecznej
Strefa seniora

Strona w trakcie modernizacji