II warsztaty w Domu Pracy Twórczej „Granica”

W dniu 21 października 2023r. wspólnie z Mazowieckim Ośrodkiem Wsparcia Ekonomii Społecznej prowadzonym przez Fundację „Fundusz Współpracy” zorganizowaliśmy kolejny wyjazd studyjny do Domu Pracy Twórczej Granica w Józefowie. Odwiedziliśmy miejsce znajdujące się na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego. Tym razem uczestnikami wyjazdu byli przedstawiciele 10 organizacji pozarządowych z subregionu ciechanowskiego, którzy zaangażowali się w przygotowanie i realizację dwóch projektów grantowych, które uzyskały wsparcie z Fundacji „Fundusz Współpracy”. Jeden z projektów został już zrealizowany, przed nami kolejny i z pewnością również przygotujemy relację fotograficzną.

W ramach wizyty zapoznaliśmy się z działalnością Stowarzyszenia Cztery Krajobrazy i prowadzonego przez nie Domu Pracy Twórczej „Granica”. Rozmawialiśmy z Panią Wiceprezes o genezie powstania Stowarzyszenia, formach finansowania działalności i wolontariacie w organizacji.

Uczestniczyliśmy w warsztatach ceramicznych w trakcie których każdy stworzył swoją autorską  „jesienną paterę”. Wzięliśmy udział w grze integracyjnej „Piękno ukryte w szczególe”. Wzięliśmy udział w kolejnych warsztatach, tym razem stworzyliśmy mydełka i kule kąpielowe.

Ze względu na bardzo obszerny materiał fotograficzny publikacja zajęła nam trochę więcej czasu niż zwykle 😉  

Bardzo dziękujemy za możliwość organizacji wyjazdu w ramach współpracy z  Fundacją „Fundusz Współpracy”.

Forum aktywności społecznej
Strefa seniora

Strona w trakcie modernizacji