I spotkanie wigilijne organizacji pozarządowych z obszaru LGD „Północne Mazowsze” i MOWES

Wraz z Samorządem Województwa Mazowieckiego i Mazowieckim Ośrodkiem Wsparcia Ekonomii Społecznej prowadzonym przez Fundację „Fundusz Współpracy” zorganizowaliśmy I spotkanie wigilijne organizacji pozarządowych z obszaru LGD „Północne Mazowsze” oraz subregionu ciechanowskiego MOWES, które odbyło się
13 grudnia 2023 r. w świetlicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Gąsocinie.

To był wieczór pełen wrażeń! Prelekcję na temat tradycji związanych z Bożym Narodzeniem połączony ze wspomnieniami o wigiliach na mazowieckiej wsi oraz dyskusją o zanikających tradycjach, nie tylko kulinarnych, przeprowadził Pan Krzysztof Zaniewski z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego. Wspólnie z  Panem Jarosławem Muchowskim Wójtem Gminy Sońsk wręczyliśmy nagrodę Pani Renacie Kowalskiej, laureatce konkursu fotograficznego „Moje Północne Mazowsze”, pochodzącej z gminy Sońsk.

W trakcie spotkania nie zabrakło dzielenia się opłatkiem i składania życzeń. Dziękujemy za przybycie na Księdzu Proboszczowi Ireneuszowi Cielickiemu.

Przepyszny poczęstunek tradycyjnymi potrawami związanymi z Bożym Narodzeniem został przygotowany przez seniorów ze Stowarzyszenia „Irtealte”, nie zabrakło również potraw przygotowanych przez przybywających gości.

Przeogromne wrażenie na wszystkich zrobił przybyły na spotkanie Święty Mikołaj z przeuroczą Asystentką. Były prezenty, wiersze i śpiewanie kolęd.

Cieszymy się ze spotkania wigilijnego w gronie znających się już organizacji, instytucji które uczestniczyły w wydarzeniach organizowanych przez LGD „Północne Mazowsze”
i MOWES. W spotkaniu wzięli udział:

Z satysfakcją patrzymy na nasze tegoroczne działania, szkolenia, wyjazdy studyjne, spotkania!

W 2024 roku życzymy sobie i Wszystkim Państwu dalszej tak dobrej współpracy, wzajemnej życzliwości i realizacji wspólnych planów.

Anna Kienik

Dorota Macioch-Kowalska

MOWES

Mazowsze Serce Polski Zadanie zrealizowane w ramach Mazowieckich Dobrych Praktyk i Tradycji Kulinarnych.

Forum aktywności społecznej
Strefa seniora

Strona w trakcie modernizacji