„Atrakcje Północnego Mazowsza sposobem na integrację Zielonej”- realizacja grantu powierzonego Stowarzyszeniu Zielona OdNowa.

W związku z realizacją projektu grantowego pt. „Nasze pomysły- wspólne działania” ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w zakresie wzmocnienia kapitału społecznego, w tym przez podnoszenie wiedzy społeczności lokalnej w zakresie ochrony środowiska i zmian klimatycznych, także z wykorzystaniem rozwiązań innowacyjnych, Stowarzyszenie Zielona OdNowa w dniu 26.05.2018 r. w ramach projektu „Atrakcje Północnego Mazowsza sposobem na integrację Zielonej” zorganizowało wyjazd dla dzieci do „Krainy Westernu Sarnowa Góra” w gm. Sońsk.

W wydarzeniu wzięło udział 20 dzieci, które podczas pobytu w „Krainie Westernu” bardzo aktywnie spędziły czas korzystając z wielu atrakcji i uroków tego miejsca. Uczestnikom wyjazdu przybliżono historię i tradycje Indian. Indiański wódz opowiedział wiele ciekawostek dotyczących życia Indian i westernowego miasteczka. Dzieci pod okiem wodza brały udział w wyścigach z przeszkodami, strzelały z łuku, ujeżdżały byka, przez chwilę stały się prawdziwymi poszukiwaczami złota, uczestniczyły w przejażdżkach konnych, obejrzały ciekawe zwierzęta w mini zoo. W westernowym barze wszyscy posilili się kiełbaską, a na koniec zakupili pamiątki z miejscowego sklepiku. Dzieci w doskonałych humorach wyjechały ciuchcią z „Krainy Westernu” z nadzieją, że powrócą tam jeszcze raz.

zdjęcia wykonała M. Rogalska

 

Forum aktywności społecznej
Strefa seniora

Strona w trakcie modernizacji