Tworzymy organizację zrzeszającą pszczelarzy! – efekt spotkania w Chojnowie w ramach Mazowieckich Dobrych Praktyk Pszczelarskich.

To było niezwykłe szkolenie!

W dniu 6 grudnia w dworze w Chojnowie w trakcie szkolenia dla pszczelarzy odwiedził nas Święty Mikołaj – Wojciech Brzeziński – Wójt Gminy Czernice Borowe. Dziękujemy pani dr Ewie Waś i panu dr Dariuszowi Teper z HoneyLab TEPER&WAŚ za przeprowadzenie bardzo ciekawego spotkania, dużą wiedzę i fachowość, zaś uczestnikom za dyskusję i zgłaszanie potrzeb szkoleniowych. Tradycyjny poczęstunek przygotowała Spółdzielnia Kostka – dziękujemy.

Jednym z efektów szkolenia, oprócz podniesienia wiedzy pszczelarzy w zakresie analizy pyłku miodu, oraz badania jakości wosku pszczelego, była oddolna inicjatywa założenia organizacji zrzeszającej pszczelarzy z naszego regionu.

Wszystko będzie działo się bardzo szybko, żeby nie gasić zapału zgromadzonych osób.

Prosimy o przekazywanie zaproszenia chętnym osobom. Założycielskie spotkanie odbędzie się w dniu 16 grudnia 2023 r. o godz. 12:00 w dworze w Chojnowie, gmina Czernice Borowe.

Zgłoszenie przybycia proszę przekazywać telefonicznie do sekretariatu Urzędu Gminy Czernice Borowe, numer kontaktowy 23 674 62 15 w godz. 08:00 – 15:00 lub na drogą e-mail sekretariat@czerniceborowe.pl. Projekt statutu zostanie przesłany osobom zainteresowanym na wskazany adres e-mail i omówiony na zebraniu założycielskim.

Na spotkaniu omówione zostaną ogłoszone nabory wsparcia pszczelarstwa dedykowane pszczelarzom i organizacjom pszczelarskim.

Zapraszamy!

Całe wydarzenie odbyło się dzięki wsparciu Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Forum aktywności społecznej
Strefa seniora

Strona w trakcie modernizacji