eu100

Leader100

Logo-PM100

prow


Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.

Strona internetowa Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania "Północne Mazowsze" współfinansowana ze środków Unii Europejskiej

w ramach poddziałania 19.4  „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”;

w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.


CiechanówGmina Czernice BoroweGmina DzierzgowoGmina Gołymin-OśrodekGmina GruduskGmina KarniewoGmina KrasneGmina Krzynowloga MałaGmina OjrzeńGmina Opinogóra GórnaGmina PrzasnyszMiasto PrzasnyszGmina RegiminGmina SońskGmina StupskGmina SzydłowoGmina Wieczfnia Kościelna 

Relacja z Pikniku Zielarskiego w Karniewie

Relacja z Pikniku Zielarskiego w Karniewie

W sobotę 18 maja w Karniewie odbył się Piknik Zielarski zorganizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, LGD „Północne Mazowsze” oraz Gospodarstwo Agroturystyczne „CHATA POD DĘBAMI”. W wydarzeniu, pomimo zmiennej pogody wzięło udział ponad 60 osób. Pan Krzysztof Zaniewski – przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego –  zadbał o odpowiednie wprowadzenie i rozpoczęcie pikniku. Pani Elżbieta Pyra-Włoczkowska, która opowieściami o ziołach i ich właściwościach zainteresowała wszystkich obecnych. Organizatorzy zapewnili nie tylko wykłady teoretyczne – cennym doświadczeniem dla uczestników okazały się również warsztaty praktyczne, na których można było dotknąć, spróbować oraz przyjrzeć się z bliska omawianym roślinom.

Dodatkową atrakcją pikniku była degustacja potraw (np. twaróg z ziołami, sałaty, zupa ze szparagów) i napojów (kompoty, nalewki lecznicze np. z pokrzywy) powstałych na bazie ziół oraz innych wyrobów tradycyjnych nagrodzonych już w konkursie o Laur Marszałka (np. kiełbasa, kabanosy). Całe wydarzenie odbyło się w miejscu otoczonym piękną zielenią, co podkreślało główny temat spotkania. Piknik był działaniem integracyjnym. Wydarzenie zostało zrealizowane w ramach działania Mazowieckie Dobre Praktyki i Tradycje Kulinarne.

Dziękujemy wszystkim za przybycie!

Poniżej zamieszczamy fotorelację!