Konkurs fotograficzny pod hasłem „Senior w obiektywie ekonomii społecznej”

Wydział Ekonomii Społecznej MCPS ogłasza konkurs fotograficzny pod hasłem „Senior w obiektywie ekonomii społecznej”. Konkurs ma charakter otwarty i może wziąć w nim udział każdy, kto nie zajmuje się zawodowo fotografią.

Starość jest nieunikniona, o tym wiemy wszyscy. Ale wcale nie musi kojarzyć się z biernością, chorobą czy samotnością. Wręcz przeciwnie! Dzięki wydłużaniu się ludzkiego życia i stałej poprawie jego jakości, w tym także stanu zdrowia, może to być czas aktywnej realizacji własnych zainteresowań czy marzeń. Mimo, że aktywna starość w polskich warunkach wciąż jeszcze jest czymś nowym, nie ulegajmy obiegowym opiniom postrzegając seniorów jako osoby schorowane, samotne i nieaktywne. Rozejrzyjcie się dookoła i spróbujcie pokazać jak potrafią oni korzystać z życia, tworzyć, uprawiać sport, wyrażać siebie czy swoje pasje. Opowiedzcie o nich, otwarcie i szczerze, tak jak potraficie najlepiej… Sięgnijcie po aparat lub komórkę i spróbujcie uchwycić w kadrze to, co – Waszym zdaniem – warto i można pokazać!

Zachęcamy do przysyłania zdjęć, najlepsze z nich, które wybierze Jury konkursu, zostanie nagrodzone okolicznościowymi dyplomami oraz statuetkami, jak również wartościowymi upominkami. Dodatkowym wyróżnieniem będzie ich opublikowanie na stronie internetowej: www.mcps.com.pl oraz na profilu ekonomii społecznej na Mazowszu na Facebook-u: Mazowiecka Ekonomia Społeczna

Najlepsze prace dodatkowo zostaną wyeksponowane na wystawie fotograficznej umieszczonej w przestrzeni publicznej.

Przyjmowanie prac od 21 sierpnia br. do 30 września 2023 r. Zwycięzcy konkursu zostaną wyłonieni: do 6 października br. Ogłoszenie wyników konkursu oraz wręczenie nagród nastąpi na uroczystej gali, która zaplanowana jest na 25 października br.

Regulamin konkursu na stronie: https://mcps.com.pl/…/Regulamin-konkursu…

Zapraszamy do udziału

Forum aktywności społecznej
Strefa seniora

Strona w trakcie modernizacji