Gminny Dzień Seniora w Szydłowie

Zaczynamy cykl publikacji dotyczący wydarzeń dla seniorów, które są organizowane na naszym obszarze, jako pierwsze wydarzenie zamieszczamy materiał nadesłany przez Gminny Ośrodek Kultury w Szydłowie związany z obchodami Dnia Seniora.

8 października w Szydłowie odbył się pierwszy Gminny Dzień Seniora. Wydarzenie zgromadziło blisko 300 osób i miało miejsce w Hali sportowej w Szydłowie. Gwiazdą wieczoru była jedna z najbardziej rozpoznawalnych artystek polskiej sceny muzycznej – Eleni. Organizatorem uroczystości był Urząd Gminy Szydłowo i Gminna Biblioteka Publiczna we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Szydłowie.W scenariuszu uroczystości znalazły się także występy innych artystów. Publiczność mogła podziwiać m.in. występ lokalnego zespołu muzycznego Dąbkowiacy a także artystów młodego pokolenia, absolwentów Państwowej Szkoły Muzycznej w Mławie, Ignacego Korzeniewskiego (akordeon) i Mateusza Wiśniewskiego (perkusja). Wieczór zakończony został zabawą taneczną z zespołem Majewski SHOW. Dodatkową forma kulturalną udostępnioną dla Seniorów było otwarcie wystawy Pracowni Batiku Mamut. Wystawa prac została zorganizowana przez Gminny Ośrodek Kultury w Szydłowie we współpracy z Miejskim Domem Kultury w Przasnyszu.

Na organizację imprezy Gminna Biblioteka Publiczna w Szydłowie pozyskała 25 000,00 zł dofinansowania ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca. 10 000,00 zł stanowił wkład własny Gminnej Biblioteki Publicznej w Szydłowie.

Tego wieczoru na wszystkim gości czekały również słodkości przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskim z terenu Gminy Szydłowo.

Serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor Bogumile Sowińskiej-Kwitek za nadesłany materiał i zdjęcia.

Forum aktywności społecznej
Strefa seniora

Strona w trakcie modernizacji