CiechanówGmina Czernice BoroweGmina DzierzgowoGmina Gołymin-OśrodekGmina GruduskGmina KarniewoGmina KrasneGmina Krzynowloga MałaGmina OjrzeńGmina Opinogóra GórnaGmina PrzasnyszMiasto PrzasnyszGmina RegiminGmina SońskGmina StupskGmina SzydłowoGmina Wieczfnia Kościelna

Mapa LGD Północne MazowszeWitamy serdecznie na stronie Lokalnej Grupy Działania „Północne Mazowsze”. Uprzejmie informujemy, iż nasza Lokalna Grupa Działania w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 -2020 będzie wdrażała Lokalną Strategię Rozwoju na podstawie zawartej umowy z Samorządem Województwa Mazowieckiego.

Lokalna Strategia Rozwoju (LSR) jest podstawowym instrumentem realizacji rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność  – tzw. podejścia LEADER – dla obszaru Lokalnej Grupy Działania (LGD) "Północne Mazowsze" w perspektywie finansowej 2016 – 2022.

Zadaniem LSR jest umożliwienie mieszkańcom obszaru LGD realizacji własnych przedsięwzięć ukierunkowanych na tworzenie miejsc pracy, pomoc wzajemną, rozwiązywanie problemów społecznych i dbanie o naturalne środowisko, które łącznie przyczynią się do lokalnego rozwoju i poprawy jakości życia na obszarze LGD. Realizując LSR, zatwierdzoną przez Samorząd Województwa Mazowieckiego, LGD wybiera projekty do realizacji w ramach środków przyznanych na realizację strategii, jak również wspiera wnioskodawców w przygotowaniu wniosków o dofinansowanie.

Obszar LGD obejmuje 17 gmin z terenu czterech powiatów: przasnyskiego (5 gmin, w tym gmina miejska Przasnysz), ciechanowskiego (7 gmin), mławskiego (4 gminy), makowskiego (1 gmina). 

Wnioskodawcy z obszaru działania LGD będą mogli ubiegać się o dofinansowanie projektów związanych z tworzeniem lub rozwijaniem działalności gospodarczej, rozwojem infrastruktury turystycznej i społecznej, organizacją wydarzeń kulturalnych, szkoleniowych i sportowych oraz promujących lokalne dziedzictwo kulturalne.

Składane przez Wnioskodawców projekty będą musiały wpisywać się w cele ogólne LSR:

1. Wzrost kapitału ludzkiego i społecznego na obszarze LGD

2. Rozwój przedsiębiorczości i kapitału gospodarczego obszaru LGD

3. Wykorzystanie kapitału przyrodniczego i kulturowego obszaru LGD do rozwoju turystyki

W tej chwili strona Lokalnej Grupy Działania jest na etapie tworzenia, w związku z tym wkrótce będą pojawiały się na niej nowe informacje.

 

Zarząd LGD

«
»
PnWtŚrCzwPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

Warto odwiedzić:

EPIKEPIKMinisterstwo Rolnictwa i Rozwoju WsiAgencja Restrukturyzacji i Modernizacji RolnictwaFundusze EuropejskiePROWCIUCHCIA